Bombki choinkowe

Dawnymi czasy choinkę przystrajało się dekoracjami wykonanymi z drewna, papieru albo słomy. Dekorowano je także owocami. Dopiero od 1847 produkuje się bombki z dmuchanego, bardzo cienkiego szkła. Dziś trudno sobie wyobrazić choinkę bez dekoracji w postaci bombek.

bombki

Produkowane są w różnych rozmiarach i kształtach. Najbardziej typowe bombki choinkowe to kule. Ale przy użyciu foremek można wykonać bombkę o dość fantazyjnym kształcie. Mogą one być oczywiście droższe niż te kuliste, ale jest to zawsze pewne urozmaicenie. Na szczycie choinki znajduje się tzw. szpic, który także jest wykonany ze szkła (i bardzo łatwo go rozbić przy zbyt natarczywym zakładaniu na szczyt choinki).

Obecnie większość dekoracji bożonarodzeniowych produkowana jest w Chinach. Wytwarzane na masową skalę nie zawsze są dobrej jakości (w końcu mają wytrzymać zaledwie przez parę tygodni, a często zdarza się, że choinka po prostu się przewróci). Tak jak i wszędzie również w Chinach znaleźć można wytwórców ozdób bożonarodzeniowych wysokiej jakości, ale trzeba poszukać dekoracje bożonarodzeniowe hurtownia, która jest najlepiej bezpośrednim importerem i dobrze zna jakość sprowadzanych produktów.

Nie wiem czy wiecie, ale Polska jest uznanym na całym świecie potentatem w produkcji szklanych bombek choinkowych. Wiele firm przez cały rok produkuje bombki, które sprzedawane są na całym świecie.

WordPress Themes